ANDROID

Istota stworzona laboratoryjnie, składająca się z mechanicznego kręgosłupa i sztucznie wyhodowanej na nim tkanki organicznej. Mają dobrze rozwinięty mózg, świetnie radzą sobie z nauką, elektroniką i planowaniem. Ich siła, szybkość i wytrzymałość znacznie przewyższają tą ludzką. Także ich długość życia jest dłuższa (wahająca się mniej więcej od 150 do 190 lat, w dobrych warunkach), a jego koniec jest najczęściej spowodowany poważnym uszkodzeniem powłoki cielesnej, wyłączeniem, bądź innym nieszczęśliwym wypadkiem. Rzadko kiedy zdarza się by android umarł ze starości, bo chociaż jest to jak najbardziej możliwe, to jednak nieczęsto mają okazję do niej dożyć. Wykorzystywane głównie w wojsku oraz przy ciężkich bądź ryzykownych pracach, do których zwykli ludzie nie bardzo się palą. Najnowsze modele praktycznie niczym nie wyróżniają się z tłumu, natomiast wśród tych starszych zdarzają się takie, które z łatwością można rozpoznać po częściowo zmechanizowanym ciele, najczęściej po kończynach. Także utarty schemat, głoszący iż androidy nie mają uczuć jest już dawno nieaktualny, takowe są jak najbardziej obecne, chociaż sam robot nie bardzo je rozumie. W odróżnieniu od pozostałych ras są całkowicie bezpłodne.



MUTANT

Stworzenia te są bardzo zróżnicowane, zarówno pod względem wyglądu jak i pod względem umiejętności. Ich powstanie też zależy od różnych czynników, najczęściej są to ludzie poddani serii eksperymentów genetycznych, bądź istoty od razu wyhodowane w laboratorium. Rzadziej zdarza się dziedziczenie cech nadprzyrodzonych po rodzicach, niemniej jest to możliwe. Długość ich życia jest identyczna jak to ludzkie, starzeją się w normalnym tempie, są podatni na choroby i obrażenia. Ich zdolności nie da się dokładnie sprecyzować, gdyż nie mają przypisanej żadnej konkretnej. Według badań natomiast najpopularniejszą z nich jest telepatia, do najrzadszych zaliczają się z kolei zmiennokształtność, dobrze rozwinięta telekineza, pirokineza i tym podobne. Przez długi czas były tępione z powodu swojej odmienności, a także przez częste mylenie ich z Tierami. Obecna sytuacja mutantów nie jest zbyt ciekawa, mimo iż w teorii mają prawo do normalnego życia, w praktyce nadal pozostają w ukryciu przez nietolerancyjnych ludzi. Szczególnie trudne jest to dla osób których mutacja jest widoczna w wyglądzie. Często także słyszy się o porwaniach mutancich dzieci, zwłaszcza tych posiadających częściowo cechy zwierzęce. W końcu co lepiej zaspokoi potrzeby starszego, bogatego faceta niż młodziutkie dziewczę z kocimi uszami?



TIER

To człowiek posiadający możliwość zmiany w zwierzę, choć bardziej poprawnie byłoby powiedzieć iż jest to zwierzę potrafiące przybrać ludzką postać. Trudno określić kiedy konkretnie powstali, jedna z teorii głosi iż wymierające zwierzęta zmuszone były do wtopienia się w tło, przez co utworzyły zupełnie nową rasę. Trudno jednak w dzisiejszych czasach spotkać owe stworzenia, gdyż niesamowicie dobrze się ukrywają i cóż, nie pozostało ich zbyt wiele. Ludzie wiedzeni strachem przez ich zwierzęcą naturę, często polowali na Tierów, co nie kończyło się dobrze dla żadnej ze stron. Ich długość życia jest znacznie lepsza niż ta ludzka (w dobrych warunkach potrafią dożyć nawet ponad 300 lat), jednak podobnie jak w przypadku androidów rzadko kiedy dożywają starości. W formie zwierzęcej górują nad swoimi oryginalnymi pobratymcami. Dla przykładu, Tier w swojej prawdziwej formie psa, będzie znacznie większy i sprawniejszy niż standardowy pies. Z biegiem lat i na wskutek krzyżowania się z mutantami zaczęły pojawiać się u nich dodatkowe zdolności, jednak nie tak wyraźne jak w przypadku tego drugiego gatunku. Wystarczyło to jednak by ludzie zaczęli ich z nimi mylić. Tierowie zmuszeni są przyjmować leki, zdobywane najczęściej nielegalnie, blokujące ich zwierzęcą naturę i umożliwiające tym samym życie w społeczeństwie. To właśnie dzięki tym medykamentom nie są zmuszani przez swoje instynkty do ciągłych polowań, walk o teren, czy też migracji i hibernacji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz